KOA Speer RK73H2BTTD1020F
Res Thick Film 1206 102 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ2年前
Upverter
Future Electronics
Arrow Electronics
Garrett
在庫履歴
3か月間の傾向:
+11.55%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
代替部品
Price @ 1000
Stock
77,037
Authorized Distributors
6
Resistance
102 Ω
102 Ω
102 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC1206FR-07102RL
Res Thick Film 1206 102 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 102ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupAC1206FR-07102RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 102Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-07100RL
Res Thick Film 1206 100 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8ENF1050V
Res Thick Film 1206 105 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8ENF97R6V
Res Thick Film 1206 97.6 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
RK73H 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 102Ohms 0.25W 1/4W
Thick Film Resistors - SMD 1/4watts 102ohms 1%
102¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm