KOA Speer RK73H1JTTD2320F
Res Thick Film 0603 232 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ2年前
Upverter
Farnell
Arrow Electronics
Garrett
在庫履歴
3か月間の傾向:
+12.65%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
232 Ω
232 Ω
232 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC0603FR-07232RL
Res Thick Film 0603 232 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
CRCW Series 0603 0.1 W 232 Ohm ±1 % ±100 ppm/K Surface Mount Thick Film Resistor
Yageo GroupAC0603FR-07232RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 232ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-07220RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0603FR-07220RL; 220 Ohm; 0603; 1 %; Thick Film
100mW Thick Film Resistors 100V ±1% ±100ppm/℃ 249Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 220 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
説明
RK73H 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 232Ohms 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 232ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res, 232R, 1%, 0.125W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1JTTD2320F