KOA Speer RK73B3ATTE363J
Res Thick Film 2512 36K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ2年前
Farnell
3か月間の傾向:
-6.90%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
Stock
34,322
Resistance
36 kΩ
36 kΩ
36 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-1TYJ363U
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 33000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
TE Connectivity3-1622820-9
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 33000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity3-1622820-9
PanasonicERJ-1TYJ333U
Res Thick Film 2512 33K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 36000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR RK73B 0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm 1W 36kOhm ±200ppm/C
Res, 36K, 5%, 1W, 2512 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B3ATTE363J