KOA Speer RK73B3ATTE361J
Res Thick Film 2512 360 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ2年前
Farnell
Garrett
在庫履歴
3か月間の傾向:
-11.43%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
60,567
Authorized Distributors
6
Resistance
360 Ω
360 Ω
360 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1995-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-1TYJ361U
Res Thick Film 2512 360 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 360ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
TE Connectivity3520390RJT
Res Thick Film 2512 390 Ohm 5% 1W ±200ppm/C SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ331U
Res Thick Film 2512 330 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity3-1622820-8
Res Thick Film 2512 330 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ391U
Res Thick Film 2512 390 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
説明
THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 360ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
RK73B FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 360Ohm 1W
Res, 360R, 5%, 1W, 2512 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B3ATTE361J