KOA Speer RK73B2BTTDD513J
Res Thick Film 1206 51K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ7年前
代替部品
Price @ 1000
Stock
35,182
Authorized Distributors
1
Resistance
51 kΩ
51 kΩ
51 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-8GEYJ513V
Res Thick Film 1206 51K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ8GEYJ563V
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, AEC-Q200 ERJ Series, 56 kohm, 250 mW, 5%, 200 V
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1206JR-0751KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 51kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 56K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 47000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 51000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
51K¦¸ ¡À5% 250mW ¡À200ppm/¡æ 1206 3.2mm*600¦Ìm
FC 1206 51K 5%