KOA Speer RK73B1JTTD754J
Res Thick Film 0603 750K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ2年前
Farnell
3か月間の傾向:
-28.83%
Resistance
750 kΩ
750 kΩ
750 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
Res Thick Film 0603 750KOhm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-07750KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 750kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603JR-07820KL
RC Series 0603 0.1 W 820 kOhm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0603 680K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 750K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 750K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 750kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RK73B 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 750kOhms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 750000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res, 750K, 5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73B1JTTD754J
RESISTOR, 0603, 750K OHM, 5%; Resistance:750kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:50V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); No. of Pins:2; Reel Quantity:5000; Series:RK73B