Yageo Group T520D686M016AHE050
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2917
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet46ページ2年前
Arrow Electronics
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
5,040
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 mΩ
50 mΩ
Leakage Current
108.8 µA
108.8 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2007-05-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
関連部品
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2917
Yageo GroupT491D686M020AT
CAP TANT 68UF 20% 20V 2917 / 68 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2917 (7343 Metric) 700mOhm
Yageo GroupT491C686M016AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2312