Yageo Group T520D157M008ATE025
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 8V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 2917
データシート & ドキュメント
Farnell
Factory Futures
Arrow Electronics
Newark
Stock
1
Authorized Distributors
4
Capacitance
150 µF
150 µF
150 µF
Voltage Rating (DC)
8 V
8 V
8 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
25 mΩ
40 mΩ
40 mΩ
Leakage Current
120 µA
120 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
10 %
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
関連部品
CAPACITOR, TANTALUM SMD, HIGH TEMP. CONDUCTIVE POLYMER, 150.UF 10V 20%
Cap Tant Solid 150uF 6.3V V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.025 Ohm 105°C T/R
Panasonic10TPF150ML
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, 2917
Panasonic10TPB150ML
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, 2917
Panasonic6TPE150MI
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, 2917
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 2917
説明
CAP, 150UF, 8V, TANT, POLYMER, CASE D;
T520D157M008ATE025, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
Capacitor Tant, 150Uf, 8V; Capacitance:150Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(Dc):8V; Manufacturer Size Code:D; Esr:0.025Ohm; Capacitor Case/Package:2917 [7343 Metric]; Product Length:7.3Mm; Product Width:4.3Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet T520D157M008ATE025