Yageo Group T495B226M010ATA1K5
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 1411
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet20ページ2年前
Farnell
element14 APAC
Newark
Stock
1
Authorized Distributors
4
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Case/Package
1411
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5 Ω
1.9 Ω
1.9 Ω
Leakage Current
2.2 µA
2.2 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2013-07-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Cap Tant Solid 22uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.9
KYOCERA AVXF931A226MBA
Cap Tant Solid 22uF 10V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 1.9 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491B226M010AT
Cap Tant Solid 22uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 2 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXF931A226MBA
Cap Tant Solid 22uF 10V T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) SMD 3528-12 0.07 Ohm 105°C T/R
説明
KEMET T495B226M010ATA1K5 Surface Mount Tantalum Capacitor, 22 F, 10 V, T495 Series,20%, 1411 [3528 Metric]
T495B226M010ATA1K5, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
22.0Uf 10.0V |Kemet T495B226M010ATA1K5
CAP, 22µF, 10V, 20%, SMD; Capacitance: 22µF; Voltage Rating: 10V; Tantalum Capacitor Case: 1411 [3528 Metric]; Product Range: T495 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature M