Yageo Group T491B157M006AT
KEMET T491B157M006AT Surface Mount Tantalum Capacitor, 150 F, 6.3 V, 20%, 1411 [3528 Metric]
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet23ページ2年前
element14 APAC
Farnell
TME
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-23.57%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
Stock
62,620
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 µF
150 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 Ω
1.1 Ω
Leakage Current
9.5 µA
18.9 µA
Dissipation Factor
15 %
20 %
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2011-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Cap Tant Polymer 150uF 6.3VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.04 Ohm 105C T/R
T55 Series 150 uF ±20% 6.3V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
150UF SOLID POLYMER TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 6.3 VDC +/-20%, T520 SERIES
Cap Tant Solid 150uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Polymer 150uF 6.3VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 105C T/R
Cap Tant Solid 150uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105°C T/R
説明
Cap Tant Solid 150uF 6.3V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 3 Ohm 125C T/R
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 1411
CAP, 150µF, 6.3V, 20%; Capacitance: 150µF; Voltage Rating: 6.3V; Tantalum Capacitor Case: 1411 [3528 Metric]; Product Range: T491 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Ma