Yageo Group T212B395K075MS
Cap Tant Solid 3.9uF 75V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial (1%FR) 3 Ohm 125C Bulk
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet26ページ7年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
代替部品
Price @ 1000
Stock
21,079
Authorized Distributors
2
Capacitance
3.9 µF
3.9 µF
3.9 µF
Mount
Case/Package
Metal
Metal
Voltage Rating (DC)
75 V
75 V
75 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
3 Ω
Leakage Current
1.5 µA
1.5 µA
Dissipation Factor
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
関連部品
Yageo GroupT110B395K050AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.9uF, Through Hole Mount
Yageo GroupM39003/01-2411
Yageo GroupT110B395K075AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 75V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.9uF, Through Hole Mount
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 3.9uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 3.9uF 50V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial (0.1%FR)
Cap Tant Solid 3.9uF 20V 10% (3.43 X 7.26mm) Axial (0.1%FR)
説明
Capacitor,3.9Uf,75Vdc,10-% Tol,10+% Tol Rohs Compliant: No |Kemet T212B395K075MS
3.9UF 75V 10% B M-FR