Yageo Group T110C825K050AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, 8.2uF, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet26ページ2年前
Farnell
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
13,268
Capacitance
8.2 µF
8.2 µF
Mount
Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2 Ω
Leakage Current
2.5 µA
3 µA
Dissipation Factor
4 %
4 %
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.20
Introduction Date1999-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Yageo GroupT140B825K035AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 10% +Tol, 10% -Tol, 8.2uF, Through Hole Mount
Yageo GroupM39003/01-2373
8.2UF 50V 10% C M-FR
Yageo GroupM39003/03-0165
CSR23F825KM 35B
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 8.2uF, Through Hole Mount
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 10% +Tol, 10% -Tol, 8.2uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 8.2uF 20V 10% (4.7 X 12.04mm) Axial (0.01%FR)
説明
Metal TANTALUM CAPACITOR tantalum capacitor 50V 8.2muF 10%
8.2 uF, 50 VDC (85C), 40 VDC (125C Surge), 0.5 VDC (125C Reverse), -55/+125°C
8.20Uf 50.0V Rohs Compliant: No |Kemet T110C825K050AS
8.2¦ÌF ¡À10% 50V 2¦¸ ,D7.3xL7.3mm 20.88mm*17.42mm
T110C825K050AS, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 8.2UF, 50V, TANT, AXIAL; Capacitance: 8.2µF; Voltage Rating: 50V; Product Range: T110 Series, MIL-PRF-39003; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -55°