Yageo Group R82IC3220DQ60K
Cap Film 0.22uF 250V PET 10% (7.2 X 6 X 11mm) Radial 5mm 105C Automotive AEC-Q200 Ammo
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet18ページ2年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14 APAC
3か月間の傾向:
+23.08%
代替部品
Price @ 1000
Stock
22,681
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
11.0998 mm
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2008-09-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
PanasonicECQE2224KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2224KB
Cap Film 0.22uF 250V PET 10% (10.3 X 5.4 X 10.1mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
Cap Film 0.22uF 250V PET 10% (11.5 X 4.2 X 6.6mm) Radial 10mm 125°C Bulk
PanasonicECQE2224KFB
ECQE, Met Polyester Film Cap Radial Lead 250VDC, 0.22uF, 10%, L/S =10mm, Blk CRM
Cap Film 0.22uF 250V PET 10% (18 X 5 X 10.5mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.22uF 250V PET 10%( 9 X 4.9 X 7.5mm) Radial Stacked 7.5mm 125C Ammo
説明
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Radial FILM CAPACITOR R82 250V 0.22muF ±10% 0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Capacitor;Polyester Metallized;Cap 0.22 ╡F;Tol 10%;Vol-Rtg 250;Radial
Film Capacitor, Aec-Q200 R82 Series, 0.22 F, 10%, Pet (Polyester), 250 V Rohs Compliant: Yes |Kemet R82IC3220DQ60K
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD
GENERAL PURPOSE FILM CAPACITORS;
220nF ¡À10% , 5mm 250V 140V 7.2mm*6mm*11.1mm