Yageo Group R82DC3680Z360J
Cap Film 0.68uF 63V PET 5% (7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet18ページ2年前
Newark
element14 APAC
Farnell
JRH Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-20.26%
Stock
35,078
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
9.6012 mm
9.6012 mm
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
PanasonicECQV1H684JL
Cap Film 0.68uF 50V PET 5% (7.3 X 6.5 X 10mm) Radial Stacked 5mm 105C Bulk
Cap Film 0.68uF 63V PET 5% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.68uF 63V PET 5% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E1684JF
Cap Film 0.68uF 100V PET 5% (12 X 6 X 11.9mm) Radial 10mm 105C Bulk
Yageo GroupR82EC3680AA70J
Cap Film 0.68uF 100V PET 5% (7.2 X 5 X 10mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
説明
Film Capacitor, 0.68 uF, 40 V, 63 V, ± 5%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 680nF, 40VAC, 63VDC, 5%
CAP, 0.68µF, 63V, 5%, PET, RADIAL; Capacitance:0.68µF; Voltage Rating:63V; Capacitor Dielectric Type:PET (Polyester); Capacitance Tolerance:± 5%;