Yageo Group ELH228M063AR1AA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (Wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200Uf,
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet24ページ2年前
Datasheet33ページ19年前
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-45.50%
代替部品
Price @ 1000
Stock
1,658
Authorized Distributors
5
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
151 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.3 A
2.3 A
2.3 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2012-01-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupELG228M063AQ3AA
Cap Aluminum 2200uF 63V 20% (22 X 35mm) 10mm 1700mA 2000 hr 105°C Bulk
Cap Aluminum 2200uF 50VDC 20% 18 X 35mm RDL 7.5mm 0.11 Ohm 2200mA 2000 hr Bulk
PanasonicECA-1JHG222
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicEEU-FR1V222L
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicECA1HM222
Cap Aluminum 2200uF 50V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1300mA 2000h 85°C Bulk
KYOCERA AVXUVR1H222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 50V 2200muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
説明
Cap Aluminum Lytic 2200uF 63V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 2300mA 2000h 85C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, 2200 uF, 63 V, ± 20%, Snap-In