Yageo Group C4BSWBX3220ZBFJ
Film Capacitor, Polyester And Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Chassis Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ2年前
Farnell
TME
Electro Sonic
JRH Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+80.91%
代替部品
Price @ 1000
Stock
594
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Chassis Mount
Chassis Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
2 kV
2 kV
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Quick Connect
Height - Seated (Max)
40.005 mm
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.80
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
PanasonicECW-F2W224JAQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
PanasonicECWF2224JAQ
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FA2J224J
Cap Film 0.22uF 630V PP 5% (18.2 X 7.1 X 12.3mm) Radial 15mm 105C Bulk
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
説明
Cap Film 0.22uF 2000V PP 5%( 41.5 X 20 X 40mm) Lug 0.0107 Ohm 85C Bulk
CAP, 0.22µF, 700VAC, 5%, PP, RADIAL; Capacitance: 0.22µF; Voltage Rating: 700VAC; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: C4BS Series; Capacitor Case Style: Radial Box - Tabs;