Yageo Group C320C104M5U5TA7303
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, Z5U, -56/+22% TC, 0.1uF, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Farnell
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-79.26%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
60,287
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
Z5U
Z5U
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
5.84 mm
5.84 mm
5.84 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2009-07-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Yageo GroupC322C104M5U5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 50V 0.1Uf Z5U 20% Ls=5.08Mm
Yageo GroupC323C104M5U5TA
Radial CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 100nF 20% -56/+22% ppm/C