Yageo Group C317C101K2G5TA7301
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30Ppm/Cel Tc, 0.0001Uf,
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
-16.47%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
73,973
Authorized Distributors
3
Capacitance
100 pF
100 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Dipped
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
5.08 mm
5.08 mm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
KYOCERA AVXSR071A101KARTR1
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 10% Radial 2.54mm 125°C T/R
卤5% 250V 100pF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Yageo GroupC315C101J2G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 200V 100Pf C0G 5% Ls=2.54Mm
Yageo GroupC317C101J2G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 200V 100Pf C0G 5% Ls=5.08Mm
KYOCERA AVXSR151A101KAA
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 10% Radial 2.54mm 125°C Bulk
説明
Multilayer Ceramic Capacitor, 100 pF, 200 V, ± 10%, C0G (NP0), Radial Leaded
Cap Ceramic 100pF 200V C0G 10% Radial 5.08mm 125C Extreme Low ESR T/R
CAP, 100PF, 200V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 100pF; Voltage Rating: 200V; Product Range: Goldmax, 300 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Lead Spacing