Yageo Group C0805C333K5RAC7025
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.033uF, Surface Mount, 0805
Production
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
DigiKey399-C0805C333K5RACTMCT-ND10,8201Cut Tape
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ1年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
10,820
Authorized Distributors
1
Capacitance
33 nF
33 nF
33 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
780 µm
780 µm
Introduction Date2016-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
Samsung Electro-MechanicsCL21B333KBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.033 uF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
KYOCERA AVX08055C333KAT2A
50V 33nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX08055C333KAT4A
0805 33nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
0805 33 nF 25 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21B333KBC5PNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 33nF, Surface Mount, 0805 inch
説明
Ceramic Capacitor 33nF, 50VDC, 0805, ±10 %
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805