Yageo Group C0603C112J5GACTU
Cap Ceramic 0.0011uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C Extreme Low ESR T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet22ページ2年前
Datasheet19ページ14年前
Upverter
Farnell
TME
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+13.69%
Capacitance
1.1 nF
1.1 nF
1.1 nF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Introduction Date2008-06-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
50V 1.1nF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
GRM 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 1100pF
Yageo GroupC0603C122J5GACTU
0603 C 1.2NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 V, +125DEGC, C0G DIELECTRIC, +/-5%
Yageo GroupC0603C102J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1000pF C0G 0603 5%
KYOCERA AVX06035A102JAT2A
0603 1 nF 50 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
50V 1nF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0011uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.0011uF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
Cap, 1100Pf, 50V, 5%, C0G/Np0, 0603; Capacitance:1100Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:C Series Kemet; Operating Rohs Compliant: Yes |Kemet C0603C112J5GACTU