Yageo Group C0402C475M7PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 4.7uF, Surface Mount, 0402
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet21ページ3年前
Datasheet18ページ14年前
Farnell
Electro Sonic
element14 APAC
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.33%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
ダウンロード
TraceParts
3Dダウンロード
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 µF
4.7 µF
4.7 µF
Dielectric
X5R
X5R
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
500 µm
500 µm
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
0402 4.7 uF 4 V ±20% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor