Yageo Group C0402C104K4RAC7411
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.1uF X7R 0402 10%
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet27ページ2年前
Farnell
Electro Sonic
ODG (Origin Data Global)
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+759%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
500 µm
500 µm
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
関連部品
16V 100nF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B104KO5NNNC
0402 0.1 uF 16 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENEMK105B7104KVHF
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 10% SMD 0402 125°C Paper T/R