Yageo Group C0402C104K3PAC7411
SMD Comm X5R 0402 (1005Metric) ceramic capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X5R ±10% 0.1muF
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet21ページ3年前
Upverter
Electro Sonic
Farnell
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
500 µm
500 µm
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2018-06-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25volts 0.1uF 10% X5R
Cap Ceramic 0.1uF 25V X5R 10% Pad SMD 0402 85C T/R
Cap, 0.1Μf, 25V, 10%, X5R, 0402; Capacitance:0.1Μf; Voltage Rating:25V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:C Series Kemet; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |Kemet C0402C104K3PAC7411