Yageo Group A765BC107M0JLAE025
Cap Aluminum Polymer 100uF 6.3VDC 20% (5 X 6mm) SMD 0.025 Ohm 1700mA 2000h 105C T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet19ページ2年前
Farnell
Newark
Electro Sonic
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
-10.87%
代替部品
Price @ 1000
Stock
91,687
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
25 mΩ
25 mΩ
25 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
85 mA
2.4 A
2.4 A
Height - Seated (Max)
5.9944 mm
5.9944 mm
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2016-07-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
Cap Aluminum Polymer 100uF 16VDC 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.025 Ohm 2500mA 2000h 105C T/R
NichiconRNU1C101MDS1
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Cap Aluminum Polymer 100uF 16VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.018 Ohm 2900mA 2000h 105C Bag
100UF 10V DC POLYMER ALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, NS SERIES 2000H 8(DIA.)X11.5MM
Cap Aluminum Polymer 100uF 25VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.04 Ohm 4500mA 2000h 105C Bulk
説明
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2121
CAP, 100UF, 6.3V, ALU ELEC, POLYMER, SMD; Capacitance:100µF; Voltage(DC):6.3V; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; ESR:0.025ohm; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Ripple Current:1.7A RoHS Compliant: Yes