ITT / Cannon MS3106E24-28S
MIL Series Connector, 24 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Plug
Production
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ4年前
Electro Sonic
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.42%
代替部品
Price @ 1000
Stock
254
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
24
Mount
Cable
Cable
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Threaded
Threaded
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Silver
Silver
Voltage Rating
250 V
Current Rating
22 A
13 A
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2000-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
ITT / CannonMS3106F24-28SW
Conn Cylindrical Circular SKT 24 POS Solder Cup ST Cable Mount 24 Terminal 1 Port
ITT / CannonMS3101R24-28S
Conn MIL-C-5015 Circular SKT 24 POS Solder ST Cable Mount 24 Terminal 1 Port
ITT / CannonMS3101E24-28S
Amphenol Industrial97-3106A-28-11S
Conn MIL-C-5015 Circular SKT 22 POS Solder ST Cable Mount 22 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-3101A-32-8S
Conn MIL-C-5015 Circular SKT 30 POS Solder ST Cable Mount 30 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialMS3101A24-28S
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 24 POS Solder ST Cable Mount 24 Terminal 1 Port
説明
Conn Circular SKT 24 POS Solder Cup ST Cable Mount 24 Terminal 1 Port
Female Sockets,Plug,Threaded 24pin Aluminum Alloy 22A