ITT / Cannon KPT06E20-16P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 16 POS Solder ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ6年前
element14 APAC
3か月間の傾向:
-72.25%
代替部品
Price @ 1000
Stock
423
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
16
Mount
Cable
Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
13 A
13 A
Introduction Date2014-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
関連部品
Amphenol IndustrialPT06A-20-16S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 16 POS Solder ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT06A-20-16P
Amphenol IndustrialPT05A-20-16P
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminium Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
AmphenolPT05E-20-16P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 16 POS Solder ST Box Mount 16 Terminal 1 Port
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Plug
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
説明
Circular Connector Plug Size 20, 16 Position, Cable; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I (Vg95328); Género:Macho; Núm. De Contactos:16; Contacto, Género:Pin; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable; Contacto, Material:Cobre |Itt Cannon KPT06E20-16P