ITT / Cannon KPT02E22-55SY
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 55 POS Solder ST Box Mount 55 Terminal 1 Port
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ6年前
Newark
Farnell
3か月間の傾向:
-78.86%
Stock
2,586
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
55
Current Rating
7.5 A
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2007-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
ITT / CannonKPT00P22-55S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 55 POS Solder ST Wall Mount 55 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT05E-22-55S
ITT / CannonKPT00B22-55P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 55 POS Solder ST Wall Mount 55 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPT00E22-55SY
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
説明
MIL Series Connector, 55 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
Circular Connector, Receptacle, Size 22, 55 Position, Box; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I (Vg95328); Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:55; Contacto, Género:Hembra; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable |Itt Cannon KPT02E22-55SY