ITT / Cannon KPT00E12-10P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 10 POS Solder ST Wall Mount 10 Terminal 1 Port
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
代替部品
Price @ 1000
Stock
5,174
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
10
Mount
Flanges, Panel, Wall
Flanges, Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
7.5 A
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2014-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Amphenol IndustrialPT02E-12-10P
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
AmphenolPT02A-12-10P
AmphenolPT02E-12-10S
MIL Series Connector, 10 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialMS3112E12-10PX
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 10 POS Solder ST Box Mount 10 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT02E-12-10S(025)
Amphenol IndustrialPT00E-12-10S
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 10 POS Solder ST Wall Mount 10 Terminal 1 Port
説明
Circular Connector Receptacle, Size 12, 10 Position, Wall; Rango De Producto:Mil-C-26482 Series I (Vg95328); Género:Receptáculo Eléctrico; Núm. De Contactos:10; Contacto, Género:Pin; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable |Itt Cannon KPT00E12-10P