Infineon IPP062NE7N3GXKSA1
Trans MOSFET N-CH 75V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ15年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2010-04-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-12-31
LTD Date2024-06-30
関連部品
Trans MOSFET N-CH 75V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube / OptiMOS3 Power-Transistor
MOSFET, N CH, 80A, 80V, PG-TO220-3; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Dr
InfineonAUIRF1010Z
Automotive Q101 55V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a TO-220AB Package, TO220-3, RoHS
STMicroelectronicsSTP80N70F6
N-channel 68 V, 0.0052 Ohm, 96 A STripFET(TM) VI DeepGATE(TM) Power MOSFET in TO-220 package
STMicroelectronicsSTP80NF55-08
N-Channel 55V - 0.0065Ohm - 80A - TO-220 StripFET(TM) II POWER MOSFET
STMicroelectronicsSTP80NF55-06
MOSFET N-CH 55V 80A TO-220 / Trans MOSFET N-CH 55V 80A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
説明
75V 80A 6.2mΩ@10V,73A 136W 3.8V@70uA 1 N-Channel TO-220-3 MOSFETs ROHS
The 75V OptiMOS™ technology specializes in synchronous rectification applications, PG-TO220-3, RoHS
Infineon SCT
Power Field-Effect Transistor, 80A I(D), 75V, 0.0062ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
IPP062NE7 12V-300V N-CHANNEL POWER MOSF;
The 75V OptiMOS™ technology specializes in synchronous rectification applications. Based on the leading 80V technology these 75V products feature simultaneously lowest on-state resistances and superior switching performance.