Infineon IPI80N06S2L11AKSA2
Trans MOSFET N-CH 55V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ15年前
iiiC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Introduction Date2006-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-03-15
LTD Date2020-09-15
関連部品
InfineonIRL1104LPBF
Single N-Channel 40 V 0.008 Ohm 68 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-262-3
0.009 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-262AA
InfineonAUIRFU1010Z
MOSFET N-CH 55V 91A IPAK / MOSFET Automotive MOSFET 55V,91A, 7.5 mOhm, 63 nC Qg, IPAK
Trans MOSFET N-CH 55V 100A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262
MOSFET N-CH 55V 60A TO-262AA
説明
55V, N-Ch, 11 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™, PG-TO262-3-3, RoHS
Infineon SCT
Power Field-Effect Transistor, 80A I(D), 55V, 0.0147ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green package (lead free); Ultra low Rds(on); 100% Avalanche tested | Benefits: world's lowest RDS at 55V (on) in planar technology; highest current capability; lowest switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: Valves control; Solenoids control; Lighting; Single-ended motors