Infineon IPD50R380CEAUMA1
Mosfet Transistor, N Channel, 9.9 A, 500 V, 0.35 Ohm, 13 V, 3 V Rohs Compliant: Yes
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet13ページ0年前
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
-9.66%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginGermany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-01-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2018-08-31
LTD Date2019-02-28
関連部品
Single N-Channel 650 V 400 mOhm 39 nC CoolMOS Power Mosfet - TO-252-3, PG-TO252-3, RoHS
Power MOSFET, N Channel, 650 V, 10.6 A, 0.34 ohm, TO-252 (DPAK), Surface Mount
MOSFET Transistor, N Channel, 10.6 A, 600 V, 0.342 ohm, 10 V, 4 V
onsemiFQD4N50TF
MOSFET N-CH 500V 2.6A DPAK
onsemiFQD5N50TF
MOSFET N-CH 500V 3.5A DPAK
Power Field-Effect Transistor, 4.5A I(D), 500V, 1.2ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
説明
Power Field-Effect Transistor, 14.1A I(D), 500V, 0.38ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
MOSFET, N-CH, 500V, 9.9A, TO-252-3; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 9.9A; Drain Source Voltage Vds: 500V; On Resistance Rds(on): 0.35ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 13V; Threshold Voltage Vgs: 3V; P
500V CoolMOS™ CE is a price-performance optimized platform enabling to target cost sensitive applications in consumer and lighting markets by still meeting highest efficiency standards. The new series provides all benefits of a fast switching superjunction MOSFET while not sacrificing ease of use and offering the best cost down performance ratio available on the market.