Infineon IGW50N65F5FKSA1
Infineon IGW50N65F5FKSA1 IGBT Transistor Module, 80 A 650 V PG-TO247-3
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet14ページ0年前
Newark
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.27%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
代替部品
Price @ 1000
Stock
61,879
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Case/Package
TO-247
Collector Emitter Breakdown Voltage
650 V
Max Collector Current
80 A
80 A
Power Dissipation
305 W
270 W
Collector Emitter Saturation Voltage
2.1 V
2.1 V
Reverse Recovery Time
Introduction Date2012-11-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Insulated Gate Bipolar Transistor, 80A I(C), 650V V(BR)CES, N-Channel, TO-247
IGBT 650V 74A TO247-3 / IGBT 650 V 74 A 255 W Through Hole PG-TO247-3
Trans IGBT Chip N-CH 650V 74A 250W 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTGW39NC60VD
Trans IGBT Chip N-CH 600V 80A 250000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTGW40H60DLFB
Trench gate field-stop IGBT, HB series 600 V, 40 A high speed
FGH40N60SMDF Series 600 V 80 A 92 ns Flange Mount Field Stop IGBT - TO-247
説明
Trans IGBT Chip N-CH 650V 80A 3-Pin TO-247 Tube
Infineon IGBT Transistor IGW50N65F5
IGBT Transistors IGBT PRODUCTS
IGW50N65 - DISCRETE IGBT WITHOUT
IGBT, 650V, 50A, TO247-3; DC Collector Current: 50A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on): 1.6V; Power Dissipation Pd: 305W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 650V; Transistor Case Style: TO-247; No. of Pins: 3Pins;