Infineon FZ400R12KE3HOSA1
Trans IGBT Module N-CH 1200V 650A 2250000mW Automotive 4-Pin 62MM-2 Tray
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Infineon
Datasheet1ページ14年前
IHS
Newark
X-ON
Elcodis
在庫履歴
3か月間の傾向:
+6.73%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
サプライチェーン
Country of OriginHungary
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2004-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Infineon FZ300R12KE3GHOSA1 Single IGBT Module, 480 A 1200 V, 5-Pin 62MM Module, Panel Mount
IGBT Array & Module Transistor, Dual NPN, 580 A, 1.75 V, 2.4 kW, 1.2 kV, Module
62 mm 1200 V, 600 A single switch IGBT module with TRENCHSTOP™ IGBT3 and Emitter Controlled 3 Diode.
Trans IGBT Module N-CH 1200V 55A 208000mW 32-Pin Case SP-3 Tube
Trans IGBT Module N-CH 1200V 75A 270000mW 32-Pin Case SP-3 Tube
Pm-Igbt-Tfs-Sp1 Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology APTGT35A120T1G
説明
Infineon FZ400R12KE3HOSA1 Single IGBT Module, 650 A 1200 V, 5-Pin 62MM Module, Panel Mount
62 mm 1200 V, 400 A single switch IGBT module with TRENCHSTOP™ IGBT3.
TRANSISTOR, IGBT MODULE, 1.2KV, 650A; Transistor Polarity: N Channel; DC Collector Current: 650A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on): 1.7V; Power Dissipation Pd: 2.25kW; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 1.2kV; Tr
Igbt, Single Switch, 1.2Kv, 650A, Module; Continuous Collector Current:650A; Collector Emitter Saturation Voltage:1.7V; Power Dissipation:2.25Kw; Operating Temperature Max:125°C; Igbt Termination:Tab; Transistor Mounting:Panel Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies FZ400R12KE3HOSA1