Fastron XHBCC-101K-01
Leaded Inductor - Fixed Choke Coil 100uH 10% 1860mA Taped/Reel 800 QTY
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ3年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
代替部品
Price @ 1000
Stock
2,444
Authorized Distributors
4
Inductance
100 µH
100 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
240 mΩ
240 mΩ
Q Factor
30
Test Frequency
20 kHz
20 kHz
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Introduction Date2008-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
説明
General Purpose Inductor, 100uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
20KHz 2.5MHz 1.86A 30 100¦ÌH 240m¦¸ ¡À10% 16mm