Fastron 0603AS-068J-08
Inductor RF Chip Molded Wirewound 0.068uH 5% 200MHz 37Q-Factor Ceramic 0.4A 0.34Ohm DCR 0603 Automotive T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet1ページ2年前
Burklin Elektronik
代替部品
Price @ 1000
Stock
3,696
Authorized Distributors
3
Inductance
68 nH
68 nH
68 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
400 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
340 mΩ
340 mΩ
340 mΩ
Q Factor
37
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
200 MHz
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
関連部品
Inductor RF Wirewound 0.068uH 5% 200MHz 60Q-Factor Ferrite 0.5A 0.38Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Inductor RF Wirewound 0.068uH 5% 200MHz 55Q-Factor Ceramic 0.5A 0.38Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 68nH 5% 100MHz 27Q-Factor Ferrite 450mA 360mOhm DCR 1210 T/R
Wirewound Inductor, 68 nH, 0.36 ohm, 1 GHz, 450 mA, 1210 [3225 Metric], NLV32-EF Series
説明
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
RF choke, SMD 0603, 68 nH, 600 mA, 0603AS-068J-08