Epson FC-135 32.7680KA-AG0
Crystal 0.032768MHz ±20ppm (Tol) 7pF FUND 70000Ohm 2-Pin CSMD T/R
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet2ページ11年前
Datasheet2ページ1年前
IHS
Future Electronics
3か月間の傾向:
+21.62%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Frequency
32.768 kHz
32.768 kHz
32.768 kHz
Frequency Tolerance
0.002 %
0.002 %
0.002 %
Frequency Stability
144 ppm
144 ppm
144 ppm
Load Capacitance
7 pF
7 pF
7 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 kΩ
70 kΩ
70 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Introduction Date2008-11-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
説明
Passive Crystal Oscillators 32.768KHz ±20ppm 7pF 55KΩ SMD3215_2P SMT -40℃~+85℃
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 0.032768MHz Nom
FC-135 Series 32.768 kHz ±20 ppm Tolerance 7 pF -40° to 85°C SMT Crystal