EPCOS B41252B9338M000
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100 Aluminum Electrolytic Capacitor 20% 3.3mF 100V
データシート & ドキュメント
EPCOS
Datasheet21ページ13年前
IHS
element14 APAC
Newark
Ciiva
在庫履歴
3か月間の傾向:
-5.89%
代替部品
Price @ 1000
Stock
5,083
Authorized Distributors
3
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
100
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
3.55 A
3.31 A
3.31 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
42.0116 mm
関連部品
United Chemi-ConEKMH101VSN332MR50T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF
United Chemi-ConESMH101VSN332MR40T
United Chemi-ConESMH101VSN332MQ50T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
NichiconUFW2A332MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 3300muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
説明
3.55A@120Hz 卤20% 10mm 100V 3300uF Plugin,D35xL42mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS