EPCOS B32652A6224J000
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet61ページ5年前
EPCOS
Farnell
Newark
Ciiva
在庫履歴
3か月間の傾向:
-58.68%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
33,030
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
17.5006 mm
17.5006 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Yageo GroupR75PI32204030J
Yageo GroupR75PN32204030J
PanasonicECW-FD2W224JB
Cap Film 0.22uF 450V PP 5% (12.6 X 5 X 14.6mm) Radial 7.5mm 110C Bulk
PanasonicECW-FA2J224JB
Cap Film 0.22uF 630V PP 5% (18.2 X 7.1 X 17.3mm) Radial 7.5mm 105C Bulk
PanasonicECW-FA2J224J5
Ecwf(A), Met Polyprop Film Cap, Rad Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-FA2J224J5
Yageo GroupR76PN32204030J
説明
Cap Film 0.22uF 630V PP 5% (18 X 9 X 17.5mm) Radial Wound 15mm 110C Automotive Bulk
220nF -55鈩儈+100鈩 卤5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Radial FILM CAPACITOR B32652 250V 0.22muF ±5% 0.709Lx0.354W 18.00mmx9.00mm
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.22uF, 630V DC, 9mm(W) x 17.5mm(H) x 18mm(L)
Capacitor Polypropylene Pp Film 0.22Uf, 630V, 5%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.22Μf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):250V; Voltage(Dc):630V Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32652A6224J000