EPCOS B32652A4104J000
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet61ページ5年前
EPCOS
Farnell
Newark
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
+39.60%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
87,032
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
10.4902 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicECWFE2W104J
Cap Film 0.1uF 450V PP 5%( 13 X 5 X 10.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 105C Ammo
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-F2W104JAQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W104JQ
Yageo GroupPHE450KB6100JR06
説明
0.1 µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Cap Film 0.1uF 400V PP 5% (18 X 5 X 10.5mm) Radial Wound 15mm 110C Automotive AEC-Q200 Bulk
100nF -55鈩儈+100鈩 卤5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.1uF, 400V DC, 5mm(W) x 10.5mm(H) x 18mm(L)
CAP, 0.1µF, 400V, 5%, PP, THROUGH HOLE; Capacitance:0.1µF; Voltage Rating:400V; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance
Capacitor Polypropylene Pp Film 0.1Uf, 400V, 5%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.1Μf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):200V; Voltage(Dc):400V; Lead Spacing:15Mmrohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32652A4104J000