EPCOS B32621A3472J000
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet30ページ5年前
Newark
Ciiva
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.76%
代替部品
Price @ 1000
Stock
27,660
Authorized Distributors
3
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
Height - Seated (Max)
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicECW-HA3C472J
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
Yageo GroupPHE450HK4470JR05
Cap Film 0.0047uF 2000V PP 5% (18 X 5 X 10.5mm) Radial Wound 15mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupR66PD1470AA10J
Film Capacitor, Polyester, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount
説明
4700 pF Film Capacitor 140V 250V Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial
Cap Film 0.0047uF 250V PP 5%( 13 X 4 X 9mm) Radial Stacked 10mm 105C Bulk
4.7nF -55鈩儈+105鈩 卤5% Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.0047uF, 250V DC, 4mm(W) x 9mm(H) x 13mm(L)
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 5% 4.7nF 250V
Capacitor Polypropylene Pp Film, 4700Pf, 250V, 5%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp Stacked; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:4700Pf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):140V; Voltage(Dc):250V Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32621A3472J000