EPCOS B32562J3105K000
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
データシート & ドキュメント
Burklin Elektronik
Datasheet46ページ7年前
TME
Newark
Ciiva
在庫履歴
3か月間の傾向:
-4.84%
代替部品
Price @ 1000
Stock
89,856
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
DIP
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Radial
Height - Seated (Max)
9.2964 mm
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicECQ-E2105KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2105KB
Capacitor Film 1uF 250 Volt PET 10% (15.3 X 7 X 14mm) Radial 12.5 mm 105C Bulk
Yageo GroupR60IN4100AA30K
Cap Film 1uF 250V PET 10%( 26.5 X 6 X 15mm) Radial Wound 22.5mm 105C Bulk Automotive AEC-Q200
PanasonicECQ-E2105KF3
Ecqe(F), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E2105KF3
Cap Film 1uF 250V PET 10%( 18 X 8.5 X 14.5mm) Radial Wound 15mm 125C Automotive T/R
Cap Film 1uF 250V PET 10%( 26.5 X 6 X 15mm) Radial Wound 22.5mm 125C Bulk Automotive AEC-Q200
説明
Cap Film 1uF 250V PET 10% (16.5 X 7 X 9.3mm) Radial Stacked 15mm 125C Bulk
Film Capacitor, B32562 Series, 1 F, 10%, Pet (Polyester), 250 V Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32562J3105K000
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 1uF, 250V DC, 7mm(W) x 9.3mm(H) x 16.5mm(L)
卤10% 250V 1uF -55鈩儈+125鈩 Plugin Film Capacitors ROHS
1¦ÌF ¡À10% , 15mm 250V 160V DIP-2 16.5mm*7mm*9.3mm
Capacitor, 1uF, 160VAC, 250VDC, 10%