Diotec TGL41-150A
SMD TVS diode, Unidirectional, 400 W, 128 V, DO-213AB, TGL41-150A
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ0年前
Datasheet0ページ0年前
Diotec
TME
Component Distributors Inc.
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
342
Authorized Distributors
3
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
150 V
150 V
Clamping Voltage
207 V
207 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
Peak Pulse Current
970 mA
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code85411000
Introduction Date2001-12-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2012-10-31
LTD Date2013-01-31
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 years ago)
説明
TVS, Melf, 150°C, 400W, 128V, Unidir
TVS DIODE, UNIDIR, 207V, DO-213AB ROHS COMPLIANT: YES