Diodes Inc. SMBJ130CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 130V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ130CA-13-F
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ9年前
Diodes Inc SCT
iiiC
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.87%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
154.75 V
151.5 V
151.5 V
Clamping Voltage
209 V
209 V
209 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
2.9 A
2.9 A
2.9 A
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Diodes Inc.SMBJ100CA-13-F
Protection Tvs Bidirectional Smb 600W 100.0V Rohs 3K Rohs Compliant: Yes
BournsSMBJ150CA
TVS Diode Single Bi-Dir 150V 600W 2-Pin SMB T/R / TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA
LittelfuseSMBJ160CA
SMBJ Series 160 V 600 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ160CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 160V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
onsemiSMBJ150CA
Diode TVS Single Bi-Dir 150V 600W 2-Pin DO-214AA T/R
Diodes Inc.SMBJ150CA-13-F
SMBJ Series 5 W 192.5 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - SMB
説明
TVS Diode, SMBJ Series, Bidirectional, 130 V, 209 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
SMBJ Series 130 V 600 W SMT Bi-Directional Transient Voltage Suppressor - SMB
600W SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 130V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA