Diodes Inc. SMAJ18A-13-F
SMAJ Series 18 V 400 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ4年前
Diodes Inc SCT
iiiC
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.35%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
21.05 V
21.05 V
21.05 V
Clamping Voltage
29.2 V
29.2 V
29.2 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
13.7 A
13.7 A
13.7 A
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-07-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
BournsSMAJ18A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 20V 13.7A 400W -55C~150C TJ
BournsSMAJ17A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 20.9V 5muA 400W -55C~150C TJ
Trans Voltage Suppressor Diode, 500W, 18V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
BournsSMAJ20A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 22.2V 5muA 400W -55C~150C TJ
Diodes Inc.SMAJ20A-13-F
SMAJ20A Series 400 W 20 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
Diodes Inc.SMAJ22A-13-F
SMAJ Series 400 W 22 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
説明
Tvs Diode, 400W, 18V, Unidir, Sma Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ18A-13-F
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=18V VBR(min)=20V VC=29.2V@IPP=13.7A SMA