Diodes Inc. SBR10200CTB
Diode Super Barrier Rectifier 200V 10A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ3年前
Diodes Inc SCT
代替部品
Price @ 1000
Stock
99,367
Authorized Distributors
2
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
TO-263-3
D2PAK
Forward Voltage
740 mV
740 mV
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
5 A
5 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
20 ns
20 ns
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2006-04-06
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 8 months ago)
LTB Date2025-07-23
LTD Date2025-07-23
関連部品
Diodes Inc.SBR10100CTB
Diode Super Barrier Rectifier 100V 10A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube
Diodes Inc.MBRB10100CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 100V V(RRM), Silicon, TO-263AB
Diodes Inc.MBRB10100CT
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 20A, 80V V(RRM), Silicon, TO-263AB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 150V V(RRM), Silicon, TO-263AB
STMicroelectronicsSTTH302RL
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 3A, 200V V(RRM), Silicon, DO-201AD
説明
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 10A, 200V V(RRM), Silicon, TO-263AB
DIODE ARRAY SBR 200V 5A TO263AB
SUPER BARRIER RECTIFIER, 10 A, RoHS