Diodes Inc. P6KE220CA-T
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 185V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-15
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ7年前
Datasheet5ページ16年前
Diodes Inc SCT
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
14,220
Authorized Distributors
0
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
220 V
220 V
220 V
Clamping Voltage
328 V
328 V
328 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
1.83 A
1.8 A
1.8 A
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2016-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
BournsSMBJ170CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 170V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ170CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 170V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ170CA-13-F
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 171V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
LittelfuseSMBJ200CA
SMBJ Series 600 W 200 V Bi-Directional SMT TVS Diode - DO-214AA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 214V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
LittelfuseP6SMB220CA
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 185V, RoHS
説明
Diode TVS Single Bi-Dir 185V 600W 2-Pin DO-15 T/R
TVS DIODE 185V 328V DO15
600W Transient Voltage Suppressor, 5µA, 185V