Diodes Inc. BZX84C5V6W-7-F
BZX84C5V6W Series 5.6 V 10 mA 200 mW Surface Mount Zener Diode - SOT-323
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
HQonline
Datasheet4ページ17年前
Diodes Inc SCT
DigiKey
Mouser
在庫履歴
3か月間の傾向:
-9.47%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Diodes Inc.AZ23C5V6W-7-F
AZ23CXX Series 5.6 V 200 mW Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-323
Diodes Inc.MMBZ5232BW-7-F
Zener Diode, 5.6V, 0.2W, Sot-323 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. MMBZ5232BW-7-F
Diodes Inc.BZX84C5V1W-7-F
Zener Diode Single 5.1V 5.88% 60Ohm 200mW 3-Pin SOT-323 T/R / DIODE ZENER 5.1V 200MW SOT323
説明
Zener Diode, 5.6V V(Z), 7.14%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Single 5.6V 7.14% 40Ohm 200mW 3-Pin SOT-323 T/R
DIODE, ZENER, 5.6V, 200MW, SOT-323; Zener Voltage Vz Typ:5.6V; Power Dissipation Pd:200mW; Operating Temperature Range:-65°C to +125°C; Diode Case Style:SOT-323; No. of Pins:3; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)