Diodes Inc. BZX84C16Q-7-F
ZENER DIODE SOT23 T&R 3K / Zener Diode 16 V 300 mW ±5.63% Surface Mount SOT-23-3
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet5ページ8年前
Diodes Inc SCT
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
16 V
16 V
Tolerance
6 %
6 %
Power Dissipation
350 mW
350 mW
Impedance
40 Ω
40 Ω
40 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Zener Diode Single 16V 5.56% 40Ohm 350mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 16V V(Z), 5.56%, 0.35W, Silicon, Unidirectional
SURFACE MOUNT ZENER DIODE, 5.56%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
5.56% 100nA 16V 40¦¸ 350mW SOT-23-3 2.9mm*1.3mm*980¦Ìm