Diodes Inc. BZT52C36S-7-F
BZT52C Series 200 mW 36 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
HQonline
Datasheet5ページ9年前
Future Electronics
Diodes Inc SCT
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-13.07%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
Authorized Distributors
6
Case/Package
SC
SC
Zener Voltage
36 V
36 V
36 V
Tolerance
6 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
300 mW
300 mW
Impedance
90 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
50 nA
50 nA
Forward Voltage
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Diodes Inc.BZX84C36W-7-F
Diode Zener Single 36V 6% 200mW 3-Pin SOT-323 T/R
Diodes Inc.MMSZ5258BS-7-F
Diode Zener Single 36V 5% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Diodes Inc.MMBZ5258BW-7-F
Diode Zener Single 36V 5% 200mW 3-Pin SOT-323 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 36V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 50nA @ 25.2V 200mW 36V 90Ohm
Diode Zener Single 36V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
説明
Diode Zener Single 36V 5.56% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode, 36V V(Z), 5.56%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
DIODE, ZENER, 36V, 200MW, SOD323; Zener Voltage Vz Typ:36V; Power Dissipation Pd:200mW; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOD-323; No. of Pins:2; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)