Diodes Inc. BZT52C33-13-F
Zener Diode, 33V, 0.37W, Sod-123 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZT52C33-13-F
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ8年前
Diodes Inc SCT
在庫履歴
3か月間の傾向:
-19.70%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
Authorized Distributors
5
Zener Voltage
33 V
33 V
33 V
Tolerance
6 %
6 %
6 %
Power Dissipation
500 mW
500 mW
500 mW
Impedance
80 Ω
80 Ω
80 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 33V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 33V V(Z), 6.06%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA